O NAS

Firma o rodzinnych korzeniach, która opiera swoją misję na priorytetowych wartościach: wysokim profesjonalizmie, zaawansowanej wiedzy produktowej i trosce o dobro klienta.

Kim jesteśmy

Nanor AB to prywatna firma rodzinna założona w 2014 r., której tradycja sięga 1967 roku. Od początku działalności dostarczamy innowacyjne produkty i technologie dla przemysłu i środowiska akademickiego. Dzięki produktom wysokiej jakości, rozległej wiedzy technicznej i marce partnera godnego zaufania zapewniamy klientom przewagę konkurencyjną i ułatwiamy drogę do sukcesu.

Czym się zajmujemy

Nanor dostarcza zaawansowane technologicznie produkty z zakresu Motion Control i fotoniki. Nasz sukces i uznanie na rynku zawdzięczamy doskonałej obsłudze klienta. Bardzo starannie dobieramy dostawców. Naszą ambicją jest pielęgnowanie dobrych relacji ze współpracującymi firmami oraz z klientami i dzięki temu budujemy długotrwałe i bliskie partnerstwo.

Wśród naszych klientów są zarówno start-upy, jak i korporacje o ugruntowanej pozycji, a także firmy OEM i instytucje badawcze. Nasze specyficzne produkty i wiedza ekspercka są wykorzystywane w wielu segmentach rynku. Jest to m.in. przemysł drzewno-papierniczy, branża tekstylna, transportowa, elektroniczna, offshore, energetyka, mikroprodukcja, biomedycyna, produkcja żywności i kontrola jakości.

Gdzie działamy

Nanor ma biura w Sztokholmie i Göteborgu w Szwecji i Łowicz, łódzkie w Polska. Stąd są obsługiwani klienci w całej Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii i Polsce. Naszymi językami operacyjnymi są szwedzki i angielski, ale mamy także przedstawicieli handlowych, którzy służą pomocą w języku fińskim i polskim.

Nasze zobowiązania

1 2 3 4
O krok przed innymi

O krok przed innymi

Zainteresowanie nowymi rozwiązaniami skłania nas do ciągłego śledzenia nowych trendów, rozumienia ich i działania na pierwszej linii rozwoju technologicznego. Wieloletnie doświadczenie biznesowe i bliska współpraca z dostawcami zapewniają naszym klientom stały dostęp do nowych technologii i produktów dostosowanych do ich konkretnych potrzeb.

Współpraca z klientami

Współpraca z klientami

Firma Nanor dąży do tego, by być cennym partnerem wspierającym rozwój biznesu naszych klientów. Dociekliwie badamy ich potrzeby, aby oferować najlepsze rozwiązania. Dzięki aktywnej współpracy między klientami, dostawcami i zespołem Nanor, od ponad 50 lat skutecznie działamy na rynku.

Systematyczny rozwój

Systematyczny rozwój

Nigdy się nie poddajemy, bo fascynuje nas wszystko, co robimy. Systematycznie rozwijamy naszą koncepcję biznesową. W rezultacie jesteśmy profesjonalną organizacją, działającą z korzyścią zarówno dla klientów, jak i dostawców.

Dalsza współpraca

Dalsza współpraca

Działamy odpowiedzialnie w całym procesie sprzedaży – przed, w trakcie i po transakcji. Wysoki poziom wiedzy naszych pracowników pozwala im na szybkie i profesjonalne podejmowanie decyzji. Mają odpowiednie kompetencje, by realizować projekty.

Nasza nazwa

Nazwa firmy – Nanor – składa się z dwóch części reprezentujących naszą firmę i obszary biznesowe, w których działamy od początku. Pierwszy element „nano” nawiązuje do produktów do nanopozycjonowania w obszarze biznesowym Motion Control. Druga część „or” to hebrajskie słowo oznaczające światło – reprezentuje nasz drugi obszar biznesowy, fotonikę.

Również logo odzwierciedla naszą nazwę i obszar działania. Symbol inspirowany jest widmem fal świetlnych, a nasza nazwa zapisana jest w sposób przypominający płynny, kontrolowany ruch.

Nasze logo powstało z inspiracji falą świetlną

Nasze dziedzictwo

Tradycje firmy Nanor sięgają 1967 roku, kiedy Franz T. Cohn założył firmę Instrument AB Lambda, aby importować i sprzedawać aparaturę naukową i laboratoryjną. Naturalną drogą rozwoju było rozszerzenie zakresu działania firmy o komponenty fotoniczne i w ten sposób powstała siostrzana firma, Lambda Electronics AB. Wraz z pojawieniem się diagnostyki obrazowej i wdrażaniem jej do celów naukowych, medycznych i przemysłowych, powstała firma Parameter AB i stała się centralnym punktem naszej działalności, a część obsługująca branżę instrumentów laboratoryjnych została sprzedana. Na początku lat 90-tych do firmy dołączył Michael Cohn, syn Franza. Kilka lat później, po przejściu Franza na emeryturę, Michael objął stanowisko dyrektora generalnego.

Z biegiem lat Parameter stał się wiodącym dostawcą produktów do systemów wizyjnych i obrazowania, a także w zakresie Motion Control i fotoniki. Działania operacyjne firmy wyszły poza obszar Szwecji i objęły wszystkie kraje skandynawskie, Finlandię i Polskę.

W kwietniu 2014 r. dział systemów wizyjnych i obrazowania firmy Parameter został sprzedany firmie Stemmer-Imaging GmbH w Niemczech. W tym samym czasie Michael Cohn założył firmę Nanor AB, aby dostarczać najwyższej klasy produkty w obszarze Motion Control (pozycjonowania) i fotoniki.

30 września 2022 roku Nanor został przejęty przez Tillquist Group AB. Nanor działa jako spółka zależna Tillquist Group, która jest wyspecjalizowaną firmą zajmującą się handlem technologiami, która oferuje własne produkty w technologii pomiarowej i dystrybuuje wysokiej jakości produkty i systemy w zakresie energii, automatyki energetycznej, konstruktorów maszyn, automatyzacji procesów, fotoniki i przemysłu elektronicznego.